Part 23. – Kafe, kafe a zase kafe

15. prosince 2010 v 5:07 |  Kanada aneb putování za oceán
Kafe, Coffee. Kanadu ovládlo kofeinové šílenství. Na každém rohu tu můžete potkat nějaké místo, kde se dá sehnat kafe. Ať už narazíte na americký Starbucks, kanadského Tima Hortona nebo mnoho dalších kaváren a fastfoodů, kde se dá kafe sehnat. Vždy vám dají kafe do kelímku, přikryjí víčkem a hurá do ulic. Protože správný Vancouveřan musí mít v ruce kelímek popřípadě termohrnek s kafem. Jakmile ho nemáte, jste out.

Vždy mají v nabídce alespoň tisíc druhů, tak ze začátku ani nevíte, který si vybrat. Navíc mají i několik velikostí kelímků. Opravdu pestrá nabídka. No a to bych to nebyla já, kdybych alespoň neochutnala některé to kafe. Moje první návštěva byla pravděpodobně v Timu Hortonovi. Kafe tu mají opravdu dobré a v přepočtu na české peníze i drahé. Navíc si ke kafi můžete vybrat jeden z mnoha zákusků a donutů. Ty se většinou vyznačují opravdu sladkou chutí, neboli cukr s cukrem.

Taky jsme navštívili i Starbucks. Věčný konkurent Tima Hortona. Kanaďani preferují svůj Tim Horton, zbytek asi podle toho, co potká po cestě dřív. Nicméně mají ve Starbucksu taky moc dobré kafe, hlavně Latté. Navíc si každé kafe můžete vytunit smetanou, mlékem nebo posypat vanilkou, kakaem či skořicí. No řekněte, kdo by občas odolal a nějaké to kafe si nekoupil.

Teď už jen zbývá pořídit termohrmek a vyrazit do ulic a zařadit se mezi většinu obyvatel. V jedné ruce hrnek a v druhé deštník. A hurá Skytrainem do práce. Nebo ještě s pořizováním termohrnku a deštníku počkám. Na jaře bude zase teplo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama