Prosinec 2010

Part 23. – Kafe, kafe a zase kafe

15. prosince 2010 v 5:07 Kanada aneb putování za oceán
Kafe, Coffee. Kanadu ovládlo kofeinové šílenství. Na každém rohu tu můžete potkat nějaké místo, kde se dá sehnat kafe. Ať už narazíte na americký Starbucks, kanadského Tima Hortona nebo mnoho dalších kaváren a fastfoodů, kde se dá kafe sehnat. Vždy vám dají kafe do kelímku, přikryjí víčkem a hurá do ulic. Protože správný Vancouveřan musí mít v ruce kelímek popřípadě termohrnek s kafem. Jakmile ho nemáte, jste out.

Vždy mají v nabídce alespoň tisíc druhů, tak ze začátku ani nevíte, který si vybrat. Navíc mají i několik velikostí kelímků. Opravdu pestrá nabídka. No a to bych to nebyla já, kdybych alespoň neochutnala některé to kafe. Moje první návštěva byla pravděpodobně v Timu Hortonovi. Kafe tu mají opravdu dobré a v přepočtu na české peníze i drahé. Navíc si ke kafi můžete vybrat jeden z mnoha zákusků a donutů. Ty se většinou vyznačují opravdu sladkou chutí, neboli cukr s cukrem.

Taky jsme navštívili i Starbucks. Věčný konkurent Tima Hortona. Kanaďani preferují svůj Tim Horton, zbytek asi podle toho, co potká po cestě dřív. Nicméně mají ve Starbucksu taky moc dobré kafe, hlavně Latté. Navíc si každé kafe můžete vytunit smetanou, mlékem nebo posypat vanilkou, kakaem či skořicí. No řekněte, kdo by občas odolal a nějaké to kafe si nekoupil.

Teď už jen zbývá pořídit termohrmek a vyrazit do ulic a zařadit se mezi většinu obyvatel. V jedné ruce hrnek a v druhé deštník. A hurá Skytrainem do práce. Nebo ještě s pořizováním termohrnku a deštníku počkám. Na jaře bude zase teplo.

Part 22. – Halloween

15. prosince 2010 v 4:28 Kanada aneb putování za oceán
Halloween. Ano, tento svátek se tu slaví. A vypadá to přesně jako v těch amerických filmech. Všichni se převléknou do více, či méně šílených kostýmů a vyrazí do ulic. Taky to pak podle toho vypadá. V onen večer můžete na ulici potkat nespočet čarodejnic, upírů, mrtvol, čertů a mnoho dalších. My třeba potkali cestou po Commercial mrtvého hokejistu s pukem v čele, jednoho Avatara, ale i Captaina Jacka Sparrowa nebo šachovou figurku.

No a protože Halooween je tu vždy velká akce, rozhodli jsme se na našem Czech Housu i něco podniknout. Na poslední chvíli jsme rychle nakoupili v Dollar storu a zaimprovizovali s tím, co jsme našli na našem basementu a vyrazili na party. Tak přidávám nějaké fotečky pro lepší představu.

kanada67
Hromadné foto na Commercial Drive. Zleva: Štěpánka, Tomáš, Honza, Láďa, Martin, Evka, já a Míra.

kanada66
Honza, který improvizoval a pláštěnkou, zvonem, toaleťákem a čokoládou, která měla představovat hádejte co. Láďa, absolutní vítěz našeho basementu. Se svojí naprosto asexuální maskou tvořící úžasný předkus, popelníky místo brýlí a kalhotama vytaženými až k bradě, se mu podařilo sbalit patnáctiletou Slovenku.

kanada68
S Evkou jsme se taky pěkně vyřádily.

kanada69
Jedna fotečka z párty. Pořádně jsme to tam rozjeli.