Prosinec 2009

Vánoce

24. prosince 2009 v 12:59

Vánoce jsou zase tu. Proto bych všem, kdo sem občas zabloudí, chtěla popřát, aby si je co nejvíc užili a zbytečně se nestresovali v nákupních centrech, kde to spíš vypadá, že Vánoce jsou svátky šílenství a obžérství.

No a tady je trochu inspirace na vánoční sms:

Vánoce jsou svátky klidu, buďme proto pořád v lihu. Za střízliva je to nuda: dárky hnusný, doma pruda. Litry chlastu, tuny drog ať přežijem celej rok:)

Pod stromečkem chtěl bych letos najít dar, flašku rumu, nebo aspoň malej pivovar. Prochlastal bych celé svátky, vysral bych se na pohádky:)

Půjčil jsem si milion, měl jsem dárků kamion. Neplatil jsem splátky, vzali si to zpátky. Nezbyl ani dáreček, vzali mi i domeček. Neplatil jsem daně, vzali si i saně. Nevím si už rady, sob mi chcípnul hlady. V lese mám teď pelíšek, seru na vás! Ježíšek :)

K Vánocům:
a) nechci nic
b) hlavně zdraví
c) nedělej si škodu
d) nic si nezasloužím
... Správnou odpověď mi obratem pošli. Tvůj JEŽÍŠEK

Letí Ježíšek s nadílkou, vrtí při tom prdýlkou.
Žízeň prý má jako trám, letí, letí rovnou k vám.
Pokud čekáš nadílku, nech za oknem lahvinku!

Letos pod jmelím milované líbej, cpi se klidně cukrovím, postavu nehlídej, vždyť Vánoce jsou jenom jednou za rok, a tak myslím, máme na to nárok! Štastné a veselé!

Macecha

13. prosince 2009 v 23:56 Tak si přemýšlím
Macecha je ve své podstatě handlivé slovo. Ve většině pohádkách je macecha zlá ženská, která se provdá za hodného muže. Spíš ho uloví nějakými kouzly, protože do té doby to byl samotářský muž vyhýbající se všem nadbíhajícím hodným ženám. Žijící poklidně sám se svými dětmi a stále myslící na svoji hodnou nebožku ženu, kterou z celého srdce miloval a která byla jeho pravá láska.

Ta zlá žena si vezme onoho nebohého muže. Jeho děti přijme za své a přivede si ještě svoje děti. Od té doby jde vše od deseti k pěti. Z manžela je najednou neschopný podpantoflák. Macecha všem poroučí a rozkazuje. Děti od otce musí pracovat více než předtím. Jsou utlačované, mají míň a horší jídlo a vůbec se celkově nemají moc dobře. Naopak děti od macechy si žijou jako v bavlnce. Mají všeho dostatek a nemusí pro to ani hnout prstem. Zvláštní, že děti od macechy nebývají moc inteligentní. Vlastně bývají úplně blbé. Děti od muže by pravděpodobně patřili do Mensy, kdyby v pohádkách něco takového bylo. Přesto se jim na začátku nedaří a v soubojích o otce s macechou a nevlastními sourozenci prohrávají. Když už to vypadá beznadějně, tak se karta obrátí. Dobro zvítězí nad zlem. Děti porazí macechu a vysvobodí tatínka z jejích spárů a pošlou ji i s jejími dětmi do háje.

Škoda, že ve skutečnosti to taky není tak jednoduché a černobílé a ne všichni rodiče jsou ti pohádkoví.