TMOU 09

20. listopadu 2009 v 19:22 |  Stalo se
6.11. 2009

Tmou, noční šifrovací hra po Brně. Záludná, mrazivá, temná a nevyzpytatelná. Náš úžasný tým Název týmu: se samozřejmě musel zúčastnit. Avšak na projití Tmou je potřeba daleko víc než jen odhodlání. Jde o železnou vůli, vytrvalost, odolného ducha, teplé ponožky a slivovici. Jako první úkol pro zdolání Tmou nás čekala kvalifikace na internetu. Tu jsme úspěšně zvládli, a tak už se jen správně vybavit, počkat na správný den a vyrazit.

Výbava správného Tmáře vypadá asi takhle. Nejprve jde o odhodlání projít. Na to je potřeba sehraný tým, týmový duch, bystrá mysl a IQ 150. Důležitá je i tolerance ke členům, kteří usnuli na šifře po třech hodinách luštění, zatímco zbytek stepuje v zimě a vymýšlí hovadiny, protože konstruktivní nápady došly před hodinou. Dále je důležité teplé oblečení, protože přece jen je už večer trochu zima a ráno ještě větší. Taky je potřeba dobrá zásoba čokolád, sušenek, teplého čaje, energy nápojů a nějakého alkoholu na zahřátí. Slivovice, rum, vodka,… fantazii se meze nekladou. Papíry, desky, baterka, tužky, izolepa, mapa, nůžky a spousta dalšího vybavení papírnictví jsou samozřejmostí pro každého luštitele.

Teď, když už je náš tým pečlivě vybaven, se můžeme vydat na cestu.

16:40 - Sraz týmu na konečné 4.
16:40 - Jsem na České, tradičně nestíhám a 4 mi ujela před nosem.
17:00 - Příchod do školy na start Tmou. Na to kolik je hodin, je tu celkem rušno a ve třídách se překvapivě učí.
17:08 - Dorazila jsem s Jarkem na hodinu biologie v prvním patře. Zbytek týmu je v dalších patrech taky na výuce.
Z koleček na třídách jsem lehce zmatená. Navíc každou chvíli potkám někoho známého. Ve třídách je docela šrumec a navíc do toho "učitelé" vykládají zajímavosti typu historie fotbalu.
17:33 - Prošli jsme třídy, nakreslili kolečka a začínáme luštit.
Z rozhlasu se ozývá, že budova skrývá Morseovku, Braila a Velká písmena.
19:25 - Máme Rexe, heslo dne, resp. první šifry, a hurá do noci.
19:37 - Pralinky jsou na čtyřce a Míla kousek za námi.

20:03 - Příchod na 2. šifru. Kolem je spousta světýlek. Rozbalujeme mapu a sledujeme putování Pepy a Franty. Nakonec máme řešení, to se musí zapít višňovicí, a přesouváme se k Táboru. Šalina je narvaná týmy a civilní obyvatelstvo na nás divně kouká.

20:38 - nalezena třetí šifra v parku u sochy. Zjišťujeme, že špatně čteme a jsme málo paranoidní. Nadáváme na orgy. Ondrova touha rozstříhat šifru se ukázala jako správná, jen se Jarek musí do příště naučit líp kreslit.
21:10 - Balíme a vydáváme se k bazénu 1KMV.

21:20 - Přicházíme k bazénu a fasujeme zubní pastu Fluora. Začínáme být paranoidní, takže si ji nejdřív pečlivě prohlídneme, jestli není něco skryto na obalu. Ve víčku nacházíme papírek, ten je slepený, takže fasujeme od orgů ještě jednu pastu. Tam už je papírek v pořádku. Chutnáme pastu a dohadujeme se, jestli je to slaný? Je. Nakonec dojde i na rozřezání pasty a získání posledního kousku.


21:45 - Vyluštění je jen otázkou chvíle, a proto brzo vyrážíme na pětku.

22:10 - Příchod na lávku na Lesné. Na lávce stojí stan a kolem na zábradlí vyskládané flašky chlastu. Místo alkoholu dostáváme mapy. Jednu barevnou a tři černobílé. Ještě vysomruju od orgů ochutnávku hruškovice. Prší, tak jdeme najít nějakou střechu. U Alberta na Halasáku pod střechou zjišťujeme, že nás čeká orienťáček.

Konečně něco pro mě. Překreslím kontroly a můžem vyrazit do Divišovi čtvrti. Já s Dášou, Jarek s Péťou a Ondra sám. Sraz máme na osmé kontrole. To už Jarek s Péťou znají řešení. U obrázků přísloví se dobře bavíme.

"Bez peněz do hospody nelez."

23:04 - Odchod na šestku. Míla je nám v patách a Pralinky jdou na desítku.
23:25 - Příchod na šestku. Zase prší. Vlezem do vjezdu do garáže. Je tu docela narváno, tak doufáme, že se nikdo nebude vracet domů. Přijíždí auto. Řidič je trochu naštvaný, ale nakonec zajíždí do garáže.Všichni se uhýbají. Za chvíli zase odjíždí.
23:54 - Máme šestku a vyrážíme na sedmičku.
Jdeme úžasnou cestou přes les. Všude je tma a mlha.
0:24 - Přicházíme k bludišti. Vítá nás strážce bludiště a vysvětluje, že uvnitř se nesmí mluvit. Pouštíme se mlčky dovnitř.
0:59 - Bludiště úspěšně zmapováno. Geodet se nezapře.
1:51 - Po delším přechodu přicházíme k osmičce. Kluci vyráží na kopec pro šifru a my hledáme místo na luštění. Uvolňuje se místo u vchodu jedné řadovky a dokonce s lavičkou. Rodokmen vyluštěn a hurá na devítku.
2:21 - Odchod na Vranův mlýn.
3:01 - Příchod na devítku - Vranův mlýn. Od vody je docela zima , navíc se holkám chce spát. Princip řešení se zdá být jasný, jen najít tu správnou kombinaci. To se nějak nedaří. Nedaří se ani po hodině, ani po dvou. To už došly konstruktivní nápady, a tak vymýšlíme blbosti. Holky zmohla únava a my stepujeme v kolečku, abychom nezmrzli. Nápady pořád nepřichází.
5:45 - Po vzájemné dohodě a touze nezmrznout úplně a trochu se zahřát vyrážíme kamsi pryč.
6:05- Přicházíme na zastávku MHD. Tam kempujeme a dohadujeme se, že když do hodiny na nic nepřijdeme, tak se pojedem ohřát na nádraží na Kr. Pole.
7:11 - Odjíždíme na Kr. Pole. Tam potkáváme další zmrzlý tým. Ti došli na šestku.
Ještě chvíli luštíme, ale už to nějak k ničemu nevede. Jarek ztratil cílovou obálku. Ach jo. Od Pralinek zjišťujeme, kde je cíl.

Zakletá devátá šifra.

8:10 - Holky odchází domů a my se jedeme podívat do Kuřimi do cíle.

V cíli jsme se ohřáli, pojedli koláčky a zjistili jsme, že devítka byla záludná a že jsme nějak nepřišli zrovna na to správné řešení. Pogratulovali jsme prvním třem týmům. Teď už jen hurá do postýlky. Příští rok třeba konečně projdem Tmou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama